skip to main content
Title
Facebook Twitter

Cioffi, Erik Principal
Collis, Heather Testing & MOWR Coordinator
Dillard, Theresa Assistant Principal
DuBois, Patricia CTAE Director
Henson, David Athletic Director
Key, Jill Graduation Coach
Ramsey, Scott Assistant Principal
Roberts, Tammy Counselor
Walker, Jennifer Counselor
Welch, Sarah Literacy Coach
Williams, Amy Academic Coach

Adams, Amy CTAE Department/Family & Consumer Science
Barnstead, Scott Fine Arts/Band Director/WXFC 92.7FM Rebel Radio Coordinator
Breeden, Joseph Social Studies
Burch, Lynn CTAE Department/Family & Consumer Science/WBL
Byers, Shea Media Specialist
Callihan, Samantha Language Arts
Chastain, Ryan ESE
Cheatham, Chad Physical Education
Christian, Maranda Language Arts
Collis, Alan Credit Recovery
Culpepper, Shan Social Studies
Davis, Michelle Mathematics
Dyer, David Social Studies
Dyer, Jill CTAE Department/TAP/Language Arts
Evans, Stephanie Social Studies
Geren, Todd Fine Arts/Drama
Gibbs, Bubba CTAE Department/Engineering/Video
Gilliam, Cindy Science
Hart, Trevor Mathematics
Hinton, Heath Science
Housley, Amanda Language Arts
Howard, Sabrina Science
Hughes, Ginger Foreign Language
Hutsell, Joe Physical Education
Hutsell, Niki ESE
Jessen, Nancy ESE
Jones, Angela Mathematics
King, Jeremy CTAE Department/Healthcare Science
Kuna, Jeff Physical Education
Ladd, Donna Mathematics
Lord, Nicole Language Arts
Mathews, Rhonda CTAE Department/Young Farmers
Mills, Robert Mathematics
Mrvos, Nick Social Studies
Noe, Alexis ESE
Owenby, Lauren CTAE Department/ECE/Family & Consumer Science
Padgett, David CTAE Department/Business
Pass, Suzianne Drivers Education
Patterson, Angela Mathematics
Patterson, Pamela Language Arts
Putnam, Annette ESE
Ramirez, Paul ESE
Rose, Christie Mathematics
Smith, Stacey Mathematics
Soriero, Anne CTAE Department/Healthcare Science
Sowers, Hope ESE
Stanley, Jason Social Studies
Stewart, Daniel CTAE Department/Construction
Stone, Mark MIP Teacher
Stone, Travis Science
Taylor, Khalisa ESE
Tesoriero, Brian Foreign Language
Thigpen, Chris Physical Education
Thomas, Dewayne Mathematics
Thomas, Tammy Language Arts
Turner, Adam Social Studies
Viccaro, Holly Fine Arts/Art
White, Cherie CTAE Department/Agriculture
Workman, Jennifer Science

Acker, Sandy Nurse
Anderson, Rhonda Nutrition Program Manager
Chastain, Martha Registrar
Cochran, Kevin Technology Specialist
Dunn, Carrie Media Center Paraprofessional
Durham, Kathryn WIOA Coordinator
Garrett, Pam Paraprofessional
Green, Jerrica Paraprofessional
Heaton, Dawn Bookkeeper
Heaton, Jessica CTAE Bookkeeper
Lynn, Michelle Attendance Secretary
Meissner, Debbie Paraprofessional
Moates, Elden PAC Coordinator
Patterson, Andrea Receptionist
Standridge, Tammy Paraprofessional
Thomas, Debbie Paraprofessional
Thomas, Kent Paraprofessional
Walker, Crystal Student Information Specialist
Button